امروز با دانلود بازی Days Gone برای PC همراه شما خواهیم بود. بازی Days Gone یک بازی در سبک اکشن، جهان باز و ترسناک می‌باشد که به تازگی توسط استودیوی Bend Studios تولید و شرکت مشهور و معروف SONY آن را در تاریخ ۱۷ می ۲۰۲۱ (۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰)، منتشر کرده است.

انتشار بازی‌های انحصاری SONY بر روی PC:

همان‌طور که می‌دانید، کمپانی سونی، بازی‌های انحصاری‌ای دارد که تنها قابل اجرا بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن می‌باشد و شما برای تجربه‌ی این بازی‌های تولید شده در استودیوی سونی، مجبور به تهیه‌ی یک کنسول پلی‌استیشن هستید.

اما اکنون پس از انتظار کشیدن‌های فراوان، کمپانی سونی تصمیم گرفته تا برخی از عناوین انحصاری خود را برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر کرده تا PC گیمرها نیز موفق به تجربه‌ی عناوین انحصاری این شرکت بشوند.

خبرها حاکی از آن است که کمپانی سونی قصد دارد تا در آینده عناوین انحصاری بیشتری را برای رایانه‌های شخصی منتشر کرده و لذت تجربه‌ی بازی‌های این کمپانی مشهور را به PC گیمرها هدیه دهد.

داستان بازی:

داستان بازی Days Gone از آنجایی شروع می‌شود که ویروسی همه‌گیر، به‌ تمامی مردم جهان سرایت کرده و تمامی انسان‌ها را تبدیل به زامبی نموده است. در این میان موتور سواری به نام Deacon یکی از بازماندگان این ماجراست که شما در نقش این فرد، وارد داستان‌های نفس‌گیر این بازی می‌شوید.

در این سرزمین وسیع، شخصیت اصلی این بازی یعنی Deacon به همراه دوستانش که بازماندگان این فاجعه‌ی عظیم به ‌حساب می‌آیند، به دنبال راهی برای بقا و نجات جان خود بوده و به نقاط مختلفی از کشور سفر کرده و برای دستیابی به تجهیزات، مواد غذایی، سلاح و هر چیزی که بتواند آن‌ها را زنده نگه دارد، به جستجو می‌پردازند.

یکی از عواملی که جذابیت بازی Days Gone را افزایش می‌دهد، Open World یا همان جهان باز بودن محیط این بازی است. چرا که شما می‌توانید در یک محیط بسیار وسیع بازی کرده و نقاط بسیار زیادی را مورد بررسی قرار دهید.

هم‌چنین شما می‌توانید سطح سلاح، موتور و هر چیز دیگری که در اختیار دارید را افزایش داده و قدرت آن‌ها را ارتقا داده تا بتوانید راحت‌تر Freaker ها که همان موجودات عجیب و غریب این بازی هستند را شکست دهید.

شما می‌توانید به نقاط مختلفی از کشور سفر کنید و موتور سیکلت شما این امر را برایتان آسان‌تر می‌کند. همچنین باید دقت داشته باشید که خطر همیشه در کمین است و در هر لحظه ممکن است تا از سوی Freaker ها به طرز وحشیانه‌ای به شما حمله شود.

در این حین باید دقت داشته باشید که زیرکی شما برای فرار و نابودی آن‌ها شرط اصلی است؛ زیرا که تنها نمی‌توان به اسلحه و مهمات خود متکی باشید چون مهمات شما برای مبارزه با آن‌ها بسیار محدود است.

آن‌ها به‌صورت گروهی و با تعدادی بی‌شمار به شما حمله‌ور می‌شوند و شما باید از روش‌هایی مانند ایجاد موانع، انفجار بشکه‌های سوخت، تخریب ساختمان‌ها و هر راهی که در مصرف گلوله و مهمات صرفه‌جویی می‌کند، برای مقابله با آن‌ها استفاده کنید..

موتور گرافیکی این بازی سبب شده تا گرافیک این بازی به طرز فوق‌العاده‌ای جذاب و عالی باشد و محیط این بازی هرچه زیباتر و طبیعی‌تر طراحی و ساخته شود. همچنین در این بازی چرخه‌ی روز و شب و عوامل آب و هوایی نیز وجود دارند که سبب زیباتر شدن هرچه بیشتر در این بازی شده‌اند.

امتیازات بازی:

بازی Days Gone توانسته است تا امتیازات قابل قبولی را از چندین نقد به عمل آمده، به دست آورد. بازی Days Gone توانست تا از سایت Metacritic امتیاز ۷۷ از ۱۰۰ و از سایت GameSpot امتیاز ۵ از ۱۰ را دریافت نماید. در مجموع می‌توان گفت که بازی Days Gone توانسته است تا به خوبی ظاهر شود و تا حد مناسبی نظر منتقدین را به خود جلب نماید.

مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز بازی Days Gone :

سیستم عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [تنها ورژن های ۶۴ بیت]
پردازنده: Intel Core i5 2500K یا AMD FX 6300
حافظه رم: 8 گیگابایت
کارت گرافیک: NVIDIA Geforce® GTX 780 یا AMD Radeon R9 290
حافظه کارت گرافیک: 4 گیگابایت
فضای مورد نیاز: 70 گیگابایت

مشخصات سیستم پیشنهادی بازی Days Gone :

سیستم عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [تنها ورژن های ۶۴ بیت]
پردازنده: Intel Core i7 4770k یا AMD Ryzen 5 1500x
حافظه رم: 16 گیگابایت
کارت گرافیک: NVIDIA Geforce® GTX™ 1060 یا AMD Radeon RX 580
حافظه کارت گرافیک: 8 گیگابایت
فضای مورد نیاز: 70 گیگابایت